Przyszły 2019 rok miał być…

Przyszły 2019 rok miał być bardzo ciężki dla Ukrainy. No i będzie, ale zachodnie lobby dba o to żeby Ukraina przetrwała okres przejściowy. Potencjalny nowy kryzys mógłby znowu ją rzucić w zależność od rosyjskiej oligarchii, a UE i USA mają już sporo interesu w tym aby zachować Ukrainę przy sobie chociażby po to żeby Rosja straciła na znaczeniu w regionie. Stąd m. in. pompowanie gigantycznych pieniędzy na rozwój Ukrainy oraz dla utrzymania stabilności kraju do czasu aż reformy (np. ostatnia emerytalna oraz zbliżająca się reforma podatku ubezpieczeń społecznych) zaczną działać. Ukraina powoli staje się państwem neokolonialnym podobnym do Polski czytaj – stabilny wzrost gospodarczy i poprawa jakości życia za cenę wejścia w spiralę niespłacalnego długu. Chociaż wydaje się to bardziej kuszące od systemu oligarchiczno-postkomunistycznego proponowanego przez Rosję i który już na Ukrainie działał od 20 lat… 🙂

1. Pod koniec listopada UE zatwierdziło 500 mln euro pomocy makrofinansowej dla Ukrainy, od 2014 roku UE łącznie zapewniła 3,3 mld euro. – bez tych pieniędzy Ukraina załamała by się pod rosyjskim naciskiem w niecały rok po Majdanie. Na to też w Moskwie liczyli. Na szybką wygraną.

https://wschodnik.pl/ukraina/item/19332-ue-przekazala-ukrainie-500-mln-euro-pomocy-makrofinansowej.html

2. MFW zatwierdził 14. miesięczny program wsparcia kredytowego dla Ukrainy na kwotę 3,9 mld dolarów. W marcu zostanie wypłacone Ukrainie 1,4 mld dolarów. Czemu program ma trwać 14 miesięcy? Bo wybory będą i MFW będzie obserwował kto je wygra ( ͡° ͜ʖ ͡°) i w zależności od kandydata będzie stawiał inne warunki przy kolejnym projekcie. Warunkiem tego programu na 3,9 mld dolarów było podwyższenie cen na gaz (MFW, USA, UE i szereg innych grup dążą do liberalizacji ukraińskiego prawa i zmniejszenia dopłat i zapomóg socjalnych obciążających budżet ot taka Korea 2.0 USA uczy wasala jak balansować budżet).

https://zik.ua/ru/news/2018/12/19/mvf_odobryl_novuyu_programmu_dlya_ukrayni_pochty_na_4_myllyarda_1472885

3. Bank Światowy zapewnił Ukrainie 750 mln $ gwarancji kredytowych. Pozwoli to Ukrainie zdobyć 1 mld dolarów kredytów na rynkach światowych.

https://www.segodnya.ua/economics/enews/vsemirnyy-bank-obyasnil-kuda-poydut-750-mln-dollarov-kreditnyh-garantiy-ukraine-1199224.html

I cyk. Rok 2019 jeszcze się nie zaczął, a w budżecie już zagwarantowana ponad połowa pieniędzy potrzebna na spłacenie długów za rok 2019 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wpis napisany w stylu paranoidalnym, ale tak to faktycznie wygląda. Rosja ma armię, ale braknie jej wpływów finansowych żeby utrzymać przy sobie swoje satelity. No i model rosyjski zakłada utrzymanie w totalnej biedzie i zacofaniu swoich wasali, a to nie sprzyja poparciu ludności. Jeśli tendencja spadkowa Rosji pozostanie to ciekawi mnie jaki kolejny kraj zacznie wypadać z rosyjskiej orbity wpływów. Ja bym stawiał na Kazachstan.

#aryoconcent #ukrainainfo #ukraina #teoriespiskowe #finanse